Dlaczego warto oklejać samochód

Dlaczego warto oklejać samochód

Reklama na samochodzie czyli technologia oklejania samochodów folią jest całkowicie bezpieczna dla karoserii Twojego samochodu i odwracalna. Zawsze możesz wrócić do oryginalnego koloru. Gdy znudzi Ci się motyw możesz powrócić do oryginalnego koloru twojego pojazdu lub okleić samochód w całkowicie inny sposób.

 Korzyści z oklejenia auta za pomocą folii jest wiele. Jest to powłoka wysoce wytrzymała, chroniąca lakier przed uszkodzeniami. Wielu właścicieli samochodów decyduje się na ten zabieg po zakupie nowego modelu z salonu. Często dopłata za nietypowe opcje kolorystyczne jest absurdalnie wysoka, a w porównaniu z nakładami finansowymi poniesionymi na folię oraz usługę montażu zupełnie nieopłacalna. Taka folia chroni lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także blaknięciem w wyniku działania promieni słonecznych. Jeśli nie mamy sprecyzowanej pożądanej barwy, możemy zdecydować się na folię przezroczystą, która będzie po prostu dodatkową powłoką na świeżym lakierze.

Trzeba podkreślić na początku, że oryginalny lakier doskonale może przyjąć folię oraz bez problemu i najdrobniejszego śladu można się jej pozbyć np. przy sprzedaży pojazdu. Niekiedy zdarzają się jednak sytuacje, podczas których zdejmowana folia może ściągnąć z karoserii naszego pojazdu fragment szpachli, ale ten problem dotyczy źle wykonanych prac blacharsko-lakierniczych.

Posiadając już oklejony pojazd pamiętajmy, by unikać myjni automatycznych. Szczotki w nich pracujące skracają żywotność folii oraz mogą wpływać na jej matowienie. Przy foliach na pojeździe zaleca się myjnie ręczne. Do czyszczenia oklejonego nadwozia nie stosujemy żadnych rozpuszczalników, tłuszczów oraz preparatów na bazie tych substancji.
Pod dobrze naklejoną folią nie powinno być widać pęcherzyków powietrza. Jeżeli jednak w kilku miejscach widać jakieś drobne pęcherzyki – spokojnie – po kilku dniach, pod wpływem słońca pęcherzyki powinny zniknąć a folia będzie idealnie gładka.

Zobacz nasze opinie na Allegro