Folie polimerowe

Folie polimerowe

Są to folie o wysokiej jakości, producent podaje że ich trwałość wynosi około 7 lat, zaś metalizowanych ok. 4 lat. Można powiedzieć że przeżywają one swój renesans. Są coraz częściej stosowane. Wynika to z dbałości o jakość świadczonych usług przez agencje reklamowe oraz ze świadomości klientów, którzy chcą aby ich reklama przypadkiem niespełzła z samochodu po dwóch latach. Tu również mamy folie do zadruku i folie kolorowe.

Polimerowe folie do zadruku stosuje się również na płaskie powierzchnie, ale ich trwałość w porównaniu do folii ekonomicznych jest dużo większa. Oczywiście należy zadbać o to aby folia była odparowana z rozpuszczalników i odpowiednio zabezpieczona. Foliami polimerowymi z  możemy okleić niektóre całe elementy na samochodach. np. maska lub dach i ewentualnie inne elementy, które nie mają przetłoczeń i są miarę płaskie.

Polimerowe folie kolorowe używa się przede wszystkim do znakowania pojazdów w logotypy i napisy jako grafika wycinana na ploterach, dokładnie tak samo jak folie ekonomiczne. Z tym wyjątkiem, że wykonując aplikację z folii polimerowych możemy być spokojni o trwałość reklamy.  

Na rynku występuje jest kilku producentów tych folii. Polecane to Oracal, 3M, Avery, Ikonos, Ritrama. Należy bronić się przed nieznanymi jakościowo chińskimi produktami.

Zobacz nasze opinie na Allegro